2023 kovo 12 d.

Pažintinis takas esantis kadagių slėnyje Arlaviškėse vėl atviras lankytojams. Vasario 25 dieną vyko oficiali atidarymo šventė, kurioje lankėsi ne tik vietos bendruomenės gyventojai, bet ir Seimo nariai, aplinkos ministras Simonas Gentvilas, Valstybės saugomų teritorijų tarnybos direktorė Agnė Jasinavičiūtė, Valstybinių miškų urėdijos vadovas Valdas Kaubrė bei Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

Oficiali atidarymo šventė prasidėjo folklorinio ansamblio „Nalšia“ atliekamomis dainomis bei sveikinimo žodžiais. Po palinkėjimų įvyko bene svarbiausias šventės akcentas – atidengta pažintinio tako informacinė lenta. O tam, kad sklandus bendradarbiavimas ir idėjų įgyvendinimas neišblėstų, garbūs svečiai su šviesiausiais linkėjimais metė po saujelę gintaro dulkių į ugnį degančią aukure. Šis ritualas yra atėjęs iš pagonybės laikų, kuomet buvo tikima, kad degančios gintaro dulkės apsaugo nuo negandų ir skatina žmones širdyse pajusti meilę ir laimę. Aukuro ir gintaro dulkių ritualas įvyko sklandžiai, renginio organizatoriams nereikėjo rūpintis pristatymu į vietą, malkomis ir aukuro sutvarkymu po ceremonijos – viskuo pasirūpino Panerio poilsiavietės šeimininkai.

Po oficialių kalbų šventės svečiai buvo pakviesti į ekskursiją po kadagių slėnį, kurią vedė Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijos Kauno marių regioninio parko grupės patarėja Nijolė Eidukaitienė. Ji pasakojo, kad 2016 metais šis pažintinis takas buvo pripažintas gražiausiu Lietuvoje. Šlaituose yra įrengtos apžvalgos aikštelės, nuo kurių galima pasigrožėti Nemuno ir Dabintos salos panorama, Ronakalnio atodanga ir 5 ha ploto unikaliu kadagynu Lietuvoje. Šioje vietoje oras yra ypač gaivus, todėl tikima, kad pabuvus kiek ilgiau slėnio prieglobstyje, galima pajusti gydomąjį poveikį. Kadagių slėnio pažintinis takas mėgstamas vietinių gyventojų, Kauno rajono svečių, kurie nori praleisti ramų ir romantišką laiką stebint saulėlydžius, susipažįstant su įvairiomis paukščių rūšimis bei į Raudonąją knygą įrašytais augalais.

Kadagių slėnio lankymas yra nemokamas, tačiau parko direkcija kviečia paremti šią unikalią gamtos vietą įsigyjant bilietą, kur surinktos lėšos skiriamos aplinkos priežiūrai. Iki slėnio patogu atvykti automobiliu, kurį galima palikti stovėjimo aikštelėje.

6 813