2021 gegužės 25 d.

Pavasaris ypatingas tuo, kad turi paskatinimą pradėti sezoninius darbus. Ne išimtis ir iniciatyva „Švęskime upę“, kurios dėka vandens turizmo sezonas Kaune ir Kauno rajone oficialiai atidarytas.

Gegužės 22 dieną idėjos sumanytojai, bendraminčiai ir visi norintys prisijungė prie pačių miestiečių kuriamo renginio, kurio idėja labai paprasta ir gyvuojanti jau antrus metus – dalintis kultūriniais mainais upių maršrutuose. Tereikia turėti savo arba nuomotą vandens transporto priemonę (baidarę, plaustą, valtį, kanoją) ir leistis žemyn upe Kauno upėmis – Nemunu ir Nerimi bei kurti šventinę nuotaiką dainomis, šokiais, pasakojimais, istorijomis ir vaišėmis.

Nors šeštadienio rytas džiugino saulės spinduliais, renginio dalyviams nepavyko išvengti ir lietaus. Tačiau šventinės nuotaikos nei kiek nesugadino ir nesutrukdė sėkmingai įveikti maršrutus Nemuno ir Neries upėmis. Dalis renginio dalyvių plaukę Nerimi kelionę pradėjo nuo Panerio poilsiavietės, kur išplaukti buvo pasiruošę 5 plaustai (vienas iš jų savadarbis pagamintas jaunų vyrukų) bei pripučiama valtelė ir baidarė. Renginys idėjos įgyvendinimui subūrė įvairias miesto ir rajono bendruomenes, kurios keliaudamos paupiu dalinosi gera nuotaika ir prireikus pagalba vieni kitiems.    

Upės šventimas neapsistoja ties vienu renginiu – švęskime upę tiek, kiek yra noro nuo pavasario iki rudens! Susikurkime šventę patys sau, draugų ar giminaičių kompanijai upių maršrutuose. Jeigu trūksta idėjų, kurį maršrutą atšvęsti kitą kartą, pasižvalgykite po Panerio poilsiavietės siūlomus maršrutus Kaune ir Kauno rajone.

Maršrutai plaustams: https://paneriopoilsiaviete.lt/pramogos/plausto-nuoma/marsrutai/

Maršrutai baidarėms: https://paneriopoilsiaviete.lt/pramogos/marsrutai-baidarems/

2 1024