2021 gruodžio 13 d.

Žiema – tai laikas, kai žemė pasidengia sniegu, šaltis kutena nosį ir laiką norisi leisti jaukiai bei šiltai. Neretai ir vasariškos pramogos užmiega giliu žiemos miegu ir su ilgesiu prisimename, kad patys geriausi vakarai paskęsdavo laike su dainom ir laužo šviesa iki paryčių. Bet kai už lango graži žiemos diena, namie sėdėti tikrai neverta, nes smagių žiemos pramogų visai šeimai rasite Panerio poilsiavietėje! Nors sniegas žiemą gal ir retas reiškinys, tačiau jei laimė nusišypsojo, ištrūkti į gamtą ir išbandyti snieguotas žiemos pramogas tikrai verta. Juk kiek laimės baltasis žiemos akcentas suteikdavo mūsų tėvams ir seneliams, kai jie buvo vaikai, o šiomis dienomis tokį patį džiaugsmą galime suteikti ir savo atžaloms.

Žiemos klasika – senis besmegenis. Statyti sniego senį smagu tiek mažiems, tiek dideliems. Jeigu jėgos leidžia, galima pastatyti visą besmegenių šeimyną – mamą, tėtį ir vaikučius. O kiek dar galima iš sniego nulipdyti: ir meškiuką, ir kiškutį – tereikia pasitelkti fantaziją ir kurti.

Žiema neužsiskaitys, jeigu nebus sniego mūšio. Pasiskirstome komandomis, nustatome taisykles, kad draudžiama mesti sniego gniūžtę į galvą, galima taikyti tik į kojas ir nugarą. Sniego mūšis tikrai suteiks visiems gerų įspūdžių, emocijų ir juoko.

O kokios žiemos pramogos be rogučių ? Poilsiavietėje tikrai rasite vietos kur pasivažinėti rogutėmis, juk taip smagu nusileisti nuo kalniuko arba vienas kitą pavežioti.

Jei šaltuko buvo užtektinai, užšalęs prūdas pavirsta tikra ledo arena – galima pačiuožinėti pačiūžomis ar subūrus komandą žaisti ledo rutulį.

Tikriausiai ne visi žino, kas yra sniego angelas. Reikia atsigulti sniege ir ištiesus rankas į viršų judinti žemyn. Tada atsistojus sniege lieka kontūras, kuris primena angelą su sparnais.

Kai tik ką pasnigta, labai smagu įspausti savo pėdos anspaudą ant lygaus sniego paviršiaus. Tik pabandykite ir pamatysite, kokios visų pėdos skirtingos. Taip besidžiaugdami galite sniege „parašyti“ kokį žodį ar „nupiešti“ figūrą. Šis paprastas žiemiškas džiaugsmas tikrai dovanos daug įsimintinų akimirkų.

Dar poilsiavietėje tikrai rasite ir laukinių gyvūnų pėdsakų. Pasivaikščioję po teritoriją rasite ir stirnų pramintą takelį, lapės, šerno ar elnio pėdsakus, o prie upės – vandens paukščių pėdsakai ar bebro veiklos išdaigos. Būkite budrūs – galbūt pavyks pamatyti ir po poilsiavietę vaikščiojančią lapę ar stirną.

Jei sušalsite po visų žiemos žaidimų, galėsite pasišildyti prie didelio laužo – ugnies šiluma, ugnies galybė nepaliks abejingų.

Maisto ruošimas gamtoje ant laužo dažnai įsivaizduojamas tik vasaros laikotarpiu, tačiau šia pramoga Panerio poilsiavietėje galite mėgautis ir žiemą. Čia rasite pavėsinę su židiniu ir rūkykla. Po smagių žiemos pramogų lauke, sušilsite su ant laužo virta kava ar arbata, pasistiprinsite židinyje keptais mėsos gaminiais, karšta sriuba, mėgausitės šviežiais išrūkytais gaminiais.

Tereikia tik šiltai apsirengti ir atvykti pas mus su kompanija – tai gali tapti gražia, Jūsų pabuvimo kartu, tradicija besidžiaugiant žiemos pramogomis!

1 1065