2022 vasario 21 d.

Lietuvos auksu vadinamas gintaras Lietuvoje žinomas nuo neatmenamų laikų, jis apipintas legendomis ir mitais. Dauguma lietuvių apie gintaro atsiradimą atsimena iš vaikystės, kai tėvai pasakodavo legendą apie nelaimingą jūrų deivės Jūratės ir paprasto žvejo Kastyčio meilę.

Baltijos jūros dugne gintariniuose rūmuose gyveno Perkūno duktė undinė Jūratė, kuri valdė jūros vandenis ir žuvis. Tačiau kartą į jūros vandenis tinklus užmetė pajūrio žvejys Kastytis. Jūratė panoro pamatyti, kas jos vandenyse žvejoja ir iškilo į vandens paviršių. Pamačiusi jaunų ir drąsų žveją, susižavėjo jo grožiu, o jaunas žvejys Kastytis taip pat akimirksniu pamilo nepaprasto grožio undinę Jūratę. Įsimylėjėlių pora apsigyveno jūros dugne didinguose gintariniuose rūmuose. Tačiau Jūratei ir Kastyčiui neteko ilgai džiaugtis savo spalvinga laime. Apie savo dukros Jūratės karštą meilę paprastam žvejui Kastyčiui netrukus sužinojo jos tėvas gamtos dievas Perkūnas. Užsirūstinęs ir supykęs paleido savo žaibus – „dievo rykštes“ į gintaro rūmus. Žvejys Kastytis žuvo, o undinė Jūratė už bausmę, kad įsimylėjo paprastą mirtingąjį buvo prirakinta prie gintaro rūmų griuvėsių sienos. Ir iki šių dienų Jūratės jaudinanti ir gaili rauda išjudina net ir pačias giliausias jūros gelmes, tada jūra įsisiūbuoja, pakyla didelės bangos ir išmeta į krantą gintarinių rūmų likučius – smulkius gintaro gabaliukus. Tai ir iki dabar gintaras vadinamas Jūratės ašaromis.

Senovėje gintaras buvo naudojamas įvairioms ligoms gydyti, žmonės nešioja gintaro karolius ir kitus papuošalus, kad apsisaugotų nuo įvairiausių ligų ir virusų. Nuo senų laikų lietuviai naudojo gintarą ir smilkalams, buvo tikima, kad gintaro dūmai suteikia žmogui drąsos, stiprina žmogaus sielą ir dvasią.

Lietuviškas žodis gintaras kilęs nuo žodžio ginti, apsaugoti nuo įvairiausių ligų, nuo blogos akies. Tai todėl Lietuvoje iš gintaro nuo gilios senovės buvo gaminami apsauginiai amuletai, kurie turėdavo apsaugoti ir ginti nuo visų ligų, nelaimių ir negandų. Gintaras buvo šventas ne tik lietuviams, jis garbinamas, vertinamas ir juo žavimasi visame pasaulyje.

Taip ir gintaro dulkės pildo žmonių svajones. Šis ritualas puikiai tiks visoms Jūsų šventėms, vestuvėms, jubiliejams, gimtadieniams, sutiktuvėms, išleistuvėms ar draugų susibūrimams. Labiausiai šis ritualas naudojamas per vestuvės, kai jaunieji pagal senolių papročius užkuria savo šeimos židinį, o visi artimieji, giminės ir svečiai gali prisidėti prie šeimos židinio kurstymo, padeda jam įsiliepsnoti ir kad jis niekada neužgestų, metamos gintaro dulkes į degančią liepsną. Prieš metant saujelę gintaro dulkių į liepsną, sugalvojamas palinkėjimas ar noras, pasakomas sveikinimas jaunavedžiams, jubiliatui ar kitam žmogui ir metamos dulkes į liepsnojantį laužą aukure – tuo metu laužas dar gražiau užsiliepsnoja. Dabar jau ši ceremonija dažnai naudojama vietoj fejerverkų ir šventėms suteikia dar daugiau prasmės bei užtikrina šventinę nuotaiką.

Gintaro dulkių ceremoniją atlikite lauke, pievoje, pasirinkite atviresnę vietą toliau nuo pastatų, kitų kiemo statinių, automobilių ir užsidegti galinčių daiktų. Atkreipkite dėmesį į vėjo kryptį – gintaro dulkes meskite pavėjui, nuo liepsnojančio aukuro atsistokite saugiu 1 – 1,5 metro atstumu. Paėmę gintaro dulkių saujelę meskite ją iš toliau, kad užsiliepsnojusi ugnis nepadarytų negrįžtamos žalos.

Gintaro dulkės ir aukuro ugnies ceremonija Jūsų šventėje paliks nepamirštamus ir įspūdingus prisiminimus. Į paslaugos kainą įskaičiuota aukuro nuoma, gintaro dulkės, malkos ir pristatymas į Jūsų pasirinktą vietą. Tereikia išsirinkti norimą aukuro dydį, užrezervuoti datą paskambinus mums, o mes pasirūpinsime, kad aukuras suteiktų gerų emocijų.

2 1070