Paskutinį saulėtą pavasario savaitgalį buvo surengtas pažintinis vandens žygis baidarėmis ilgiausia Lietuvos upe – Nemunu. Žygio dalyviai turėjo galimybę susipažinti su Kauno miestu stebint jį iš baidarės bei pamatyti vienas iš įdomiausių miesto vietų.

Kelionė Nemunu prasidėjo sekmadienį apie 11 valandą ryte dešiniajame Nemuno krante nuo Kauno hidroelektrinės. Kupini geros nuotaikos žygio dalyviai neskubėdami pradėjo kelionę. Ilgai netrukus, už vieno kilometro buvo matyti Petrašiūnų šiluminė elektrinė. Iš toli matėsi šiluminės keturi kaminai, upėje ant vandens saulės spinduliais mėgavosi gulbių būrys. Nuplaukus toliau buvo priplauktas Trijų Mergelių tiltas. Būtent tą dieną ant tilto vyko netradicinis ir nekasdieninis renginys – šuoliai su virve. Žygio dalyviai trumpam sustojo krante tam, kad pasižiūrėtų į drąsius ir ekstremalių pojūčių mėgėjus. Praplaukus tiltą dešinėje pusėje matėsi Aukštųjų Šančių piliakalnis, kairėje Panemunės šilo atodanga. Nuplaukus vieną kilometrą toliau, žygio dalyviai sustojo poilsiui Panemunės paplūdimyje, kuriame papietavo, pasilepino saule ir gaiviu Nemuno vandeniu. Po neilgai trukusios pertraukėlės žygio dalyviai tęsė plaukimą baidarėmis. Nuplaukus vieną su puse kilometro keliautojai priartėjo prie naujai atstatyto Panemunės tilto. Praplaukus tiltą už kelių kilometrų kairėje pusėje buvo galima pamatyti, kaip Jiesios upė įteka į Nemuną, o už kelių šimtų metrų stūkso Jiesios piliakalnis, dar labiau žinomas kaip Napoleono kalnas. Pasigrožėję gamtos turtu keliautojai priartėjo prie miesto centro. Baidarėmis praplaukus posūkį buvo galima pamatyti tolumoje esančią Kristaus prisikėlimo bažnyčią ir du tiltus per upę: M. K. Čiurlionio ir geležinkelio. Žygio dalyviams plaukiant po tiltais teko įveikti kiek neramų ir banguojantį Nemuną. Įveikus sunkumus plaukimas baidarėmis tęsėsi toliau. Buvo priartėta prie Nemuno salos ir žygio dalyviai pasirinko skirtingus kelius: vieni plaukė kairiąją ir sraunesne Nemuno puse, o kiti pasirinko plaukti dešiniąją puse. Kaip žygio dalyviai sako, buvo smagiau plaukti dešiniąją upės puse, nes buvo galima iš arčiau apžvelgti miesto centro statinius, tokius kaip Žalgirio arena ir prekybos ir pramogų centras ,,Akropolis”. Praplaukus salą atsivėrė gražus miesto centro vaizdas: dešinėje pusėje esantis Karaliaus Mindaugo prospektas, kairėje Aleksoto kalnas ir apžvalgos aikštelė. Keliautojai priartėjo prie Vytauto Didžiojo tilto. Jį praplaukus buvo galima pasigrožėti dešinėje esančia Vytauto Didžiojo bažnyčia ir Santakos parku. Praplaukę miesto centrą, žygio dalyviai priartėjo prie galutinio kelionės taško.

Tai buvo vienas iš pirmųjų surengtų “Panerio poilsiavietės”  žygių baidarėmis. Žygio dalyviai liko patenkinti ir kupini daug smagių ir nuotaikingų prisiminimų.baidariu nuoma

0 318